Тел.:  (067) 801 80 40  (066) 816 38 68  ICQ: 309543836 Mail: uahucul@gmail.com
Дутка Василь Якович Друк
(22 голоси, середнє 4.32 з 5)

 Dutka

Відмінник освіти України. Член Спілки дизайнерів України, Національної спіл художників України.

Народився 6 березня 1965 р. у с. Миколаївка Бучацького району Тернопільської області. З (1981-1985 р.) навчався у Косівському технікумі народних художніх промислів ім. В. І. Касіяна на відділі художньої кераміки. Закінчив (1988-1993) Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Серед його вчителів із фаху — А. Д. Коб'юк, В. Ф. Бойчук, А. М. Калитко, Ю. В. Дворник, В. І. Черкасов, С. М. Андрусів, О. П. Волошенко.

 З 1993 р. викладає у Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва.

В. Я. Дутка систематично бере участь у виставках в Україні та за кордоном, є автором бронзової статуетки «Гран-прі» для фестивалю імені Назарія Яремчука (1996 р.).

У 2011 р. став переможцем конкурсу на кращий проект погруддя польського компо­зитора і громадського діяча Ігнація Падеревського.

Василь Якович має чималий творчий доробок, відомий широкому загалу з його виставок, каталогів робіт та з публікацій у пресі. Автор намагається лише доповнити експозицію живописних та графічних робіт невідомими творами, які знаходяться у приватних колекціях та в музеях України і світу.

«Картинам Василя Дутки властива, перш за все, висока композиційна дисципліна, незалежно від масштабованості зображення. 
Силою інтуїції та посвяти він створив індивідуальну візію життя, розкриваючи його різні грані в еквіваленті високого мистецтва. За наповненістю і проблематикою малярства він посідає унікальне місце в культурно-мистецькому процесі сучасності. Морально-етичне кредо художника передбачає й подальшу розбудову його авторської міфологеми. Рафінована, витончена природа його малярського письма підсилює смислову лінію у його роздумуваннях над історією і сучасністю, над видимим, уявним і незбагненним…»
Роман Яців, професор Львівської національної академії мистецтв

 

Юрчишин Г. М. Регіональне мистецтво та архітектура Прикарпаття. Частина 1. Творчий доробок художника Василя Дутки: навч. посібник / Г. М. Юрчишин. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2010. – С. 49.

 

Вироби майстра представлені в таких категоріях:

            МАЛЯРСТВО

p
 

Ваші Відгуки   

 
+2 #1 Микола Петрович 19.01.2012, 22:26
Знаю цього майстра, маю у своїй колекції його роботи. Завжди милують око і душу. Планую весною ще замовити розпис стіни. Його роботи дійсно варті уваги! Адміністрації сайту спасибі, що популяризуєте роботи майстрів через мережу Інтернет.
Цитата
 
 
+2 #2 василь 30.01.2012, 12:12
У згадці перші картини, виконані простим олівцем, перший мольберт та велике бажання вчитися малювати на високому художньому рівні
Цитата
 

Додати відгук


Захисний код
Оновити

Компанія ІТ-Експерт - Відеоспостереження. Ремонт комп’ютерів, ноутбуків, офісної техніки, обслуговування офісів з виїздом до клієнта. GSM-сигналізації