Тел.:  (067) 801 80 40  (066) 816 38 68  ICQ: 309543836 Mail: uahucul@gmail.com
Жанри та мотиви писанкарства Друк
(5 голоси, середнє 5.00 з 5)

 

       Хоч загальні мотиви і жанри писанкарства на Гуцульщині становилися віками і мають глибоке коріння в народному мистецтві. Але це не значить, що мистецтво писанок має єдиний шаблон. Там кожне село, кожний талановитий майстер-писанкар, вносить в цю галузь щось своє, оригінальне, збагачуючи цей оригінальний гуцульський вид мистецтва.

    В писанках були й лишаються нині домінуючими геометричні мотиви, але поряд з цим щораз то більше появляється свійських і диких птахів, різних домашніх тварин, риб, метеликів тощо. Це ознака того, що гуцули дуже залюблені в природу і тому так щедро розписують писанки фігурами й образами з природи.

    В гуцульському писанкарстві часто подибуємо мистецькі композиції в яких багато місця відводиться зображенням інтимно-побутових сцен і переживань людей; окремі процеси сільськогосподарських робіт, полювання в горах на дичину; випаси худоби, гуцульські забави. Загалом, оточуюча природа і побут гуцулів знаходять широку практику і відображення в цьому виді мистецтва — писанкарстві.

    Характерне в цьому те, що зображення людської постаті і трактується народними майстрами декоративними засобами — площиною, без спеціальної індивідуалізації.

    Також показово в наші часи, що влада, надаючи пропагандивного характеру мистецтву взагалі, і в писанкарстві просуває елементи геральдичного характеру, як голубів, бо голуб, ніби, є символом миру. Все ж таки в писанкарстві й дотепер у великій пошані залишається природа — тематичні писанки із зображенням усіх чотирьох пір року. Серед них найпопулярнішою є весна. І то цілком зрозуміло, бо це пора року наймиліша людині: вона приносить радість, нові надії і сподівання. Земля після довгого зимового сну пробуджується і вкривається розкішною зеленю. Символами весни були, й залишаються дотепер, у писанкарстві гілки дерев, польові квіти і взагалі різна багата гуцульська рослинність. Ці мистецькі зображення дуже вміло стилізовані до досконалого ступеня орнаментальних форм.

    Часто зустрічаємо в гуцульському писанкарстві вільне нанесення кольорових плям на поверхню яйця, головним чином вживається тут чорна фарба, дотримуючись принципу кольорових контрастів в мистецтві.


Страусині писанки

Страусині писанки (12)


Курячі писанки

Курячі писанки (18)


Гусячі писанки

Гусячі писанки (22)


 

Додати відгук


Захисний код
Оновити

Компанія ІТ-Експерт - Відеоспостереження. Ремонт комп’ютерів, ноутбуків, офісної техніки, обслуговування офісів з виїздом до клієнта. GSM-сигналізації