Тел.:  (067) 801 80 40  (066) 816 38 68  ICQ: 309543836 Mail: uahucul@gmail.com
Писанкарство
Гуцульське писанкарство Друк
(5 голоси, середнє 5.00 з 5)

писанкарство

 

 

 

 

 

 

 

Село на нашій Україні, 

Неначе писанка село...

    Так геніальний Тарас Шевченко порівнює красу й мальовничість рідного краю з писанками, що були з давніх-давен синонімом Батьківщини, сили і незнищенності нашого народу. Писанка - символ України, пам'ять про рідну землю, рідний край, оберіг на цій землі.

    Українські писанки - це шедеври мініатюрного живопису, у яких народ виявив свій мистецький хист, свою здатність до творчого осмислення, художнього узагальнення навколишнього світу.

 

 
Жанри та мотиви писанкарства Друк
(5 голоси, середнє 5.00 з 5)

 

       Хоч загальні мотиви і жанри писанкарства на Гуцульщині становилися віками і мають глибоке коріння в народному мистецтві. Але це не значить, що мистецтво писанок має єдиний шаблон. Там кожне село, кожний талановитий майстер-писанкар, вносить в цю галузь щось своє, оригінальне, збагачуючи цей оригінальний гуцульський вид мистецтва.

 
Класифікація видів писанки Друк
(6 голоси, середнє 3.17 з 5)


    Коли взяти всі види гуцульських писанок і спробувати їх склясифікувати за характерними ознаками, то матимемо орієнтовно такі писанки: писанки з геометричним орнаментом; писанки з рослинним орнаментом; писанки з анімалістичними елементами; писанки з поєднанням геометричного та рослинного орнаментів; писанки із зображенням жанрових сценок; писанки м зображенням оригінальних гуцульських споруд та писанки з довільними, фантастичними плямами — витвором оригінальности майстра.

 


Компанія ІТ-Експерт - Відеоспостереження. Ремонт комп’ютерів, ноутбуків, офісної техніки, обслуговування офісів з виїздом до клієнта. GSM-сигналізації